malowanie-mieszkania

Ksiêga go¶ci

Kategorie:
malowanie ścian (2)
szpachlowanie ściany (1)
narzędzia do malowania (1)


Archiwum:
2010
Czerwiec
2009
Czerwiec
LutyLinki:
Polecamy
.:Jaki kupić - poradniki -

malowanie-mieszkania - Archiwum Luty 2009

Strona główna
Sprzęt potrzebny do malowania
2009-02-22 11:37:30
- drabina
- ubranie robocze
- rękawiczki
- wałek do malowania
- mieszadło do mieszania farby
- pędzel
- szpachelka
- folia, gazety do zabezpieczania elementów przez zabrudzeniem
- czyste szmatki
- farby
- gips / klej
- pojemnik z wodą
- wiaderkaIlo?? komentarzy: 0 Dodaj komentarzMalowanie ścian
2009-02-21 15:03:18
Dobór odpowiedniego koloru i właściwe pomalowanie ścian stanowi o charakterze danego pomieszczenia. Na tej stronie dowiecie się jak dobrze pomalować mieszkanie. Będą tutaj umieszczone wideo poradniki dotyczące remontowania i przygotowywania powierzchni ściany do malowania. Na początek przedstawiam film instruktażowy przedstawiający w dużym skrócie jak pomalować pokój. Najpierw przygotowania powierzchni ściany a następnie dobór i sposób nakładania farby.

0. Przygotowanie ściany do malowania.


Dowolne tłumaczenie :)
Jak przygotować ścianę pod farbę podkładową.
Przed nakładaniem podkładu / farby gruntującej musimy się upewnić czy nie pozostały na ścianie niedoskonałości. Najlepiej jest to zrobić ręką wyczuwając nierówności bądź też wzrokowo poszukując niedoskonałości, zagłębień. Ewnentualne wady szpachlujemy.
Następnie bierzemy ręcznik i usuwamy wszelki pył i brud który mógł pokryć ścianę. I na końcu upewnijmy się czy mamy odpowiedni sprzęt. Czyli Wałek, tacka do odsączenia farby i oczywiście podkład do malowania ścian.


Sztuczka z wałkiem i taśmą malarską. Pozwala to na wyczyszczenie wałka do malowania z wszelkich paproszków :)1. Zaczynamy od malowania sufitu. Najlepiej aby przed malowaniem przykryć podłogę jakimś materiałem lub folią. Uchroni nas to przed uciążliwym zmywaniem podłogi. Pamiętajmy, że sufit malujemy dwiema warstwami, tak aby był dokładnie pokryty farbą.2. Malowanie narożników i obramowań drzwi. i wszelkich innych zakamarków.

3. Malowanie pozostałej powierzchni ściany.
Po pomalowaniu narożników przystępujemy do nakładania farby na pozostałą powierzchnie. W tym przypadku za pomocą wałka do malowania. Można tutaj zobaczyć jak powinno się odsączać farbę z wałka i w jaki sposób nanosić farbę.

Ilo?? komentarzy: 2 Dodaj komentarz
x
 Załóż swój blog! Lista przyjaciół